Motorlu Kurye Firmaları


Motorlu Kurye Firmaları tercihinde seçici olmak...

Motorlu Kurye Firmaları ilk defa Türkiye'de 1990 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul gibi büyük şehirlerde ve trafik yoğunluğuna sahip bir şehirde taleplerinizle birlikte onlarca motorlu kurye firması kurulmuştur. Hızlı yaygınlaşma neticesinde aşırı rekabet meydana gelmiş, günümüzde bir çok moto kurye firması kapanmak durumunda kalmıştır.

Motorlu Kurye sektöründe en büyük problemlerden biri bu hizmeti verebilecek şartların oluşturulma maliyetlerinin düşük olması nedeniyle bireysel hizmet veren moto kurye birliktelikleri oluşmuş olmasıdır. Bu gün para dahil her türlü gönderinin moto kuryeler ile taşıttırılabildiği göz önüne alındığında bireysel hizmet verenlerden alınacak moto kurye hizmetleri büyük riskler taşımaktadır. Yine bireysel olarak hizmet veren motokuryecilik işini belirli bir dönem içinde yaptığı ve imkanları dahilinde işi devam ettirememeleri durumunda hizmet almakta olan müşterilerin bu kişilerden aldırdıkları ön ödemeli yani sanal pul hizmet bedelleri iade alabilmeleri genelde mümkün değildir.

Motorlu Kuryecilik işi bir defa değil sürekli ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Özellikle kurumsal firmalar yoğun şekilde bu hizmeti kullanmaktadır. Her moto kurye gönderisinin verilen süreler içinde teslim edilmesi gerekmektedir. Hizmet kalitesi sürekliliğinin aynı şekilde alınabilmesi için işi profesyonel olarak gerçekleştirebilecek kurumsallaşmış motokurye firmalarından almak en az problemle karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca motorlu kurye hizmetleri Ulaştırma Bakanlığı izniyle gerçekleştirilmekte olup bu işi yapmak isteyen şirketler Yetki Belgesi almak durumundadır. Hizmet alınan kişi ya da firma hizmet belgesini ibraz etmek durumundadır. Yetki belgesi olmayan kişi ya da firmalara yaptırılacak moto kurye taşımalarında karşılaşılabilecek sorunlarla Ulaştırma Bakanlığı hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca yaptırılacak her türlü taşıma işlerinde motorlu kurye firmasının yetki belgesi olup olmadığını sorgulamak hukuki olarak müşteri için zorunludur.

Bu kısa anlatımda da görüleceği üzere moto kurye hizmetleri zor ve ancak birden çok payda altında başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Tem Kurye 1997 senesinde kurularak büyük titizlikle üstün teknolojik yatırımlarıyla motorlu kurye hizmetlerini başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda sektörüne de teknoloji ve diğer alanlarda yön vermektedir.


Söz verip değer taşıyoruz...

TEM KURYE

0850 307 15 15