FİYATLAR

Tem Kurye Günün Her Saatinde İstanbul'un Her Semtinde

Tem Kurye Günün Her Saatinde İstanbul'un Her Semtinde
NORMAL KURYE ÜCRETİ HESAPLAMA
Alınacak Yer:
Teslim Yeri:
NORMAL EXPRESS VIP ARAÇLI
Yukarıda belirtilen gönderi süreleri açık hava şartlarında geçerli süreler olup, yağmurlu, karlı havalar ile anlık trafiğe kapatılan lokasyonlarda değişkenlik gösterebilir. Dönüşlü işlere gidiş süresi kadar süre ilave edilir.

ÜCRETLENDİRME AÇIKLAMASI
*Hesaplanan fiyatlar A4 zarf boyutuna kadar olan gönderiler içindir. Daha büyük gönderilere ait fiyatlar müşteri hizmetlerimizden öğrenilebilir.
*18:00 -18:30 saatleri arasındaki kurye siparişleri Expres Kurye olarak alınır.
*Mesai saatleri içerisinde bilgi verilerek 18:30'dan sonra da kurye gönderisi yapılabilir. Bu gönderiler gece tarifesi kapsamında ücretlendirilir.

İLAVE ÜCRETLER                                   PEŞİN MÜŞTERİ         ABONE MÜŞTERİ
KDV                                                          Dahildir.                        Hariçtir.
Bekleme ücreti (ilk 5 dk hariç)                  1,10 TL/dk                    1 TL/dk
Köprü Ücreti                                             3,50 TL                         3,50 TL
 

TEM KURYE TAŞIMA SORUMLULUĞU

Motorlu Kuryecilik faaliyetinde taşıma işleri oluşabilecek risklere karşı Tem Kurye tarafından aşağıdaki şekilde güvence altına alınmaktadır.
1) Normal Kurye taşıma şeklinde taşınan şeyin zarar görmesi, kaybolması, motosiklet bagajından çalınması vb durumlarda taşıma ücretinin 5 katı kadar zararlar taşıma sorumluluğu kapsamında karşılanır.
2) Express Kurye taşıma şeklinde taşınan şeyin zarar görmesi, kaybolması,motosiklet bagajından çalınması vb durumlarda 1.000 TL’ye kadar zararlar taşıma sorumluluğu kapsamında karşılanır.
3) 5.000 TL'ye kadar kıymet ihtiva eden gönderiler ise Taşıma Sorumluluğu kapsamında VİP kurye veya Araçlı Kurye olarak taşınır ve zarar görme, çalınma, kaybolma durumlarına karşı ürün değerinin yüzde biri sigorta ücreti olarak  tahsil edilir. Bu durumda ürün bedelinin tamamı Taşıma Sorumluluğu kapsamı dahilinde karşılanır.

Açıklama:
*Bir gönderinin Taşıma Sorumluluğu kapsamında olabilmesi için sipariş esnasında gönderi içeriğinin bildirilerek "Taşıma Sorumluluğu Kapsamı" nda taşınmasının talep edilmesi gerekmektedir.
*Ayrıca; kırılacak, bozulacak, hasar görebilecek tarzda hassas ürünlerin gönderilmesinde Müşterinin böyle gönderileri uygun şekilde paketleyerek kuryeye teslim etmesi ve sipariş esnasında bildirmesi halinde taşıma sorumluluğu geçerli olacaktır.
*Yukarıdaki tazmin bedelleri taşınan şeylere gelebilecek zarar veya kayıplara yönelik ödenecek ceza bedeli olmamakta olup zararın giderilmesine veya tazmin edilmesine yönelik karşılanacak en üst bedellerdir.